Z wizytą w poselskim biurze

Dziś delegacja przedszkolaków odwiedziła biuro poselskie. Z rewizytą zaprosiła nas do siebie poseł Ziemi Radomskiej, Małgorzata Wożniak.

Na dzieci czekał słodki poczęstunek, bloki do rysowania i kredki. Wkrótce powstały kolorowe rysunki, które ozdobią biuro. Gospodyni podarowała wszystkim karty pocztowe, przedstawiające budynek Sejmu, każdy dostał też biało – czerwoną chorągiewkę. Spotkanie było bardzo pouczające. Najpierw rozmawialiśmy o symbolach narodowych, które dzieci dobrze znają z zajęć w przedszkolu, potem dowiedzieliśmy się, na czym polega praca posła.

- Poseł tworzy takie prawo, żeby dzieci mogły chodzić do ładnych przedszkoli, żeby ich rodzice mieli dobrą pracę – tłumaczyła Małgorzata Woźniak.

Na zakończenie Pani Poseł przeczytała przedszkolakom fragmenty książeczek: Sary Szturemskiej „Rymowanki nie do wiary jedenastoletniej Sary” oraz „101 ciekawostek - pociągi”, które przekazała w prezencie naszej placówce.

Dzieci wręczyły jej bukiet bibułkowych kwiatów.

Dziękujemy za miłe przyjęcie!