Wicemarszałek Mazowsza z wizytą w "Karuzeli"

Punkty Przedszkolne „Karuzeli” odwiedził dziś wicemarszałek województwa mazowieckiego, Leszek Ruszczyk wraz z asystentem, Marcinem Kacą.

Gość zwiedził naszą placówkę. Zwrócił uwagę na wysokiej klasy wyposażenie sal dydaktycznych. Interesował się sposobami rehabilitacji oraz metodami, jakie w pracy z dziećmi autystycznymi stosują nauczyciele i terapeuci. Z uznaniem wypowiadał się o przeprowadzanych w placówce zajęciach dydaktycznych. Spodobał mu się zwłaszcza teatrzyk kukiełkowy w „Krasnoludkach”. Wielu przedszkolaków osobiście przywitało się z Panem Marszałkiem.

- Widziałem uśmiechy dzieci, więc wiem, że są tutaj szczęśliwe - powiedział, komentując swoja wizytę L. Ruszczyk.

Jego zdaniem rozwojowi dzieci sprzyja mała liczebność grup przedszkolnych. A tak właśnie jest w „Wesołej” i „Mini Karuzeli”, gdzie – jak zauważył wicemarszałek Ruszczyk - nauczyciele prowadzą niemal indywidualne zajęcia z podopiecznymi.