Świetne wyniki ewaluacji w "Mini Karuzeli"

Drodzy Rodzice!

Znamy już wyniki ewaluacji zewnętrznej, jaką w dniach 12 – 13.01.2015 r. Mazowieckie Kuratorium Oświaty przeprowadziło w punkcie przedszkolnym „Mini Karuzela”.

Badanie obejmowało dwa „obszary” działalności placówki:

• współpracę nauczycieli w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych,

• promowanie wartości wychowania przedszkolnego.

Ewaluacja miała na celu ustalenie poziomu spełniania przez przedszkole wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.10.2009 r wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013 r.

Przedszkole może spełniać te wymagania na pięciu poziomach:

Poziom E – niski stopień wypełniania wymagania przez przedszkole

Poziom D – podstawowy stopień,

Poziom C – średni stopień,

Poziom B – wysoki stopień wypełniania wymagania przez przedszkole,

Poziom A – bardzo wysoki stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

Miło nam poinformować, że „Mini Karuzela” uzyskała bardzo dobre wyniki. W zakresie współpracy nauczycieli w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych, poziom spełnienia wymagań określono jako „B”. W uzasadnieniu oceny czytamy, m.in.: „(...) Nadrzędnym celem wspólnych działań jest zaspokojenie potrzeb dzieci, wynikających ze zróżnicowanych rodzajów niepełnosprawności, jak i potrzeb ich rodziców w zakresie opieki, edukacji i rewalidacji. Dzięki pracy zespołowej uczący skutecznie rozwiązują pojawiające się w codziennej pracy problemy. Dokonują ewaluacji pracy własnej, pomagają sobie nawzajem i uczą się od siebie poprzez realizację wspólnych działań, wymianę pomysłów, doświadczeń oraz materiałów dydaktycznych, dzielenia się wiedzą ze szkoleń i warsztatów (...)”.

W kolejnym z badanych „obszarów”- promowanie wartości wychowania przedszkolnego przyznano naszej placówce „ocenę” „A”!

(...) Punkt Przedszkolny Mini Karuzela jest pozytywnie postrzegany w środowisku lokalnym. Rodzice oraz partnerzy współpracujący z placówką wyrażają pozytywne opinie na temat koncepcji pracy oraz podejmowanych działań. Partnerzy podkreślają, że „Mini Karuzela” „wypełnia lukę w systemie”, zapewniając opiekę i wychowanie dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera czy ADHD. (…) Poprzez stronę internetową, publikacje i lokalne media upowszechnia informacje o celowości prowadzonych zajęć. Promuje w środowisku lokalnym wartość wychowania przedszkolnego zarówno dzieci zdrowych, jak i niepełnosprawnych (...)” - czytamy w raporcie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.