Literackie Czwartki: Calineczka

Wioletta Kotkowska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej oraz Marta Michalska-Wilk, dyrektor Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu odwiedziły dziś nasze przedszkole, żeby poczytać dzieciom.

Maluchy wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena „Calineczka”. Potem zasypały Gości pytaniami, dzięki którym nie tylko utrwaliły sobie treść opowieści ale też dowiedziały się, czym zajmują się radni, co robi się w Urzędzie Wojewódzkim, a co w Urzędzie Pracy.

Panie opowiedziały również o swoich lekturach z dzieciństwa. Babcia  pani Wioletty czytała jej „Godki Śląskie”, mama pani Marty – „Kopciuszka” i „Księżniczkę na ziarnku grochu”.

Spotkanie było bardzo miłe. Dziękując za poświęcony czas, Przedszkolaki wręczyły Gościom kolorowe kwiaty z bibuły.