Czwartek z pasją: Głośno i radośnie

Za nami już pierwszy „Czwartek z pasją”. Spotkanie z Magdaleną Ziętek, werblistką i tamburmajorem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Moderato z Przytyka bardzo przypadło dzieciom do gustu. Pani Magda, na co dzień uczennica Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, przywdziała na tę okazję galowy strój, co bardzo spodobało się przedszkolakom. Werblistka zdradziła nam tajniki gry na swoim instrumencie. A potem, kto tylko był chętny, mógł wziąć pałeczki i spróbować sił w samodzielnej grze. Na zakończenie ćwiczyliśmy elementy musztry paradnej. Szyk, którego się nauczyliśmy to „czesanka”. Jak na pierwszy raz – było nieźle! Maluchy otrzymały pochwałę od pani tamburmajor, a w podziękowaniu za wizytę wręczyły Gościowi dyplom.

Było głośno i radośnie!