Magdalena Pawelec

W pracy z dziećmi wyznaję zasadę: „Okaż dziecku trochę zrozumienia, a praca z nim będzie przyjemnością”.

Lubię wycieczki krajoznawcze, zwłaszcza piesze. Dużo radości daje mi tworzenie własnoręcznych prac plastycznych, chętnie obdarowuję nimi bliskich.

mgr Magdalena Pawelec - pedagog, terapeuta-oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Wychowawczymi grupy "Pszczółki".

Ma wieloletnie doświadczenie w pracy wychowawczej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, w tym z niepełnosprawnymi. Uczestniczyła również w programie „Aktywność szansą na lepsze jutro”,  realizowanym przez radomski MOPS, pracując jako „streetworker”  z młodzieżą zagrożoną patologią i wykluczeniem społecznym.

Ukończone kursy i szkolenia.:

- Kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki

- Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

- Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się uczniów nie mówiących,

- „Makaton” – Program Rozwoju Komunikacji,

- Metoda Dobrego Startu

- Mobilna Rekreacja Muzyczna dra Macieja Kieryła,

- Diagnoza funkcjonalna dzieci z autyzmem - Profil Psychoedukacyjny PEP-R

- Diagnoza funkcjonalna młodzieży i dorosłych osób z zaburzeniami rozwoju. Profil Umiejętności Społecznych i Zawodowych TTAP/AAPEP

- Seksualność dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną

- Metody behawioralne w pracy z uczniem autystycznym